logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2016/2017

Święto Pieczonego Ziemniaka

20 września 2016 r. na terenie naszej szkoły już po raz trzeci odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Rodzice mogli wykazać się ogromną pomysłowością i dużymi zdolnościami kulinarnymi gdyż przygotowali wspaniałe potrawy z ziemniaków: zapiekanka ziemniaczana, krokiety z ziemniaków, placki ziemniaczane. Nie zabrakło także uwielbianych przez wszystkich pierogów. Poza wielkim pieczeniem ziemniaków było wiele atrakcji dla całych rodzin - ziemniaczane pieczątki, warzywne królestwo, wykopki. Nie brakowało również wymyślnych konkurencji sportowych.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach.

 

Gallery icon

 

Przekazanie obrazu z wizerunkiem św. Jana Pawła II

23 września 2016 r. nastąpiło przekazanie obrazu z wizerunkiem św. Jana Pawła II przez rodziców i uczniów klasy 4. Obraz ten został złożony na ręce pani dyrektor i był symbolem podziękowania dla założyciela naszych szkół katolickich ks. Michała Józefczyka za dar pokuty oraz komunii świętej.

przekazanie obrazu

Gallery icon

Zebranie z rodzicami (15.09.2016)

zebranie z rodzicamiDnia 15 września (czwartek) o godzinie 16.30 odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

Zapraszamy!

Order Odrodzenia Polski dla śp. prałata Józefczyka

Zmarły proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy Michał Józeczyk został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

order

Prezydent RP, przyznał odznaczenie śp. prałatowi za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej.

Uroczystość przekazania rodzinie odznaki nadanego pośmiertnie orderu odbędzie się 14 września. Odbierze je z rąk wojewody podkarpackiego brat śp. prałata Jan Józefczyk.

O odznaczenie dla uwielbianego księdza zawnioskowali mieszkańcy Tarnobrzega. – Za pracę i wielkie serce, za to, że był kapłanem niezłomnym. Nauczył nas, że niemożliwe staje się możliwe. Za to wszystko ten order, nie zdążyliśmy tylko…- mówi Bożena Kapuściak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

Order Odrodzenia Polski to najwyższe odznaczeniem państwowe po Orderze Orła Białego. Ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu.
Info: http://rta24.eu

TYDZIEŃ WYCHOWANIA (11-17.09.2016)

W dniach 11-17 września 2016 r. odbędzie się VI Tydzień Wychowania w Polsce, pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.

6tw

Jak co roku, zwracamy się do Was z prośbą o skorzystanie z materiałów, które mogą okazać się pomocne w jego dobrym przeżyciu. Tym razem nasza refleksja nad wychowaniem w związku z trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia skupiona będzie wokół tajemnicy Miłosierdzia Boga i odpowiedzi człowieka, który go doświadcza.

W czasie spotkań z młodymi w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek, używając wymownych obrazów, zachęcał do czynnej miłości i wzywał swych słuchaczy do zejścia z wygodnej kanapy by nie stać się młodym emerytem rzucającym ręcznik przed rozpoczęciem walki. Przeżywając tegoroczny Tydzień Wychowania chcemy inspirować się papieskim przesłaniem.

ZOBACZ MATERIAŁY NA VI TYDZIEŃ WYCHOWANIA

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 27 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

324528
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
0
17
235
254850
955
1317
324528

Twój IP: 54.198.119.26
Data: 2018-05-27 03:07:26

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce