logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2016/2017

XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

16dzielo tysiaclecia

V Szkolny Festyn Ewangelizacyjno - Charytatywny

Dnia 2 października 2016 r. na terenie Szkół Katolickich w Tarnobrzegu odbył się V Szkolny Festyn Ewangelizacyjno - Charytatywny "Strefa Aniołów". Co roku wydarzenie to organizowane jest w okolicach Święta Aniołów Stróżów gdyż szkolna kaplica jest właśnie  pod ich wezwaniem. To właśnie do aniołów i archaniołów odniósł się w homilii ks. dr Jan Biedroń celebrans  mszy św.  - głównego punktu uroczystości. Przypomniał on historie z życia św. Jana XXIII. Każdy z nas ma swego anioła, który jest naszym opiekunem i do którego zwracamy się w codziennej modlitwie Aniele boży stróżu mój ty zawsze przy mnie stój… . Ks. Jan przywołał także swojego poprzednika ks. Michała Józefczyka, który jeszcze tak niedawno brał udział w szkolnych uroczystościach. Zauważył, że dobroć i zaangażowanie jego poprzednika przynoszą  owoce i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami mszy modlił się o życie wieczne dla zmarłego śp. ks. Michała. Po udzielonym błogosławieństwie proboszcz parafii pw. MBNP na Serbinowie życzył zgromadzonym aby stanowili wspólnotę ufającą Bogu.

strefa2016

Po mszy św. rozpoczęła się agapa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - coś dla ciała i  dla ducha. Atrakcji nie brakowało. Były anielskie stragany ze słodkościami, grill, bańki mydlane, ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy, anielska loteria fantowa oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Czas umiliły nam utwory muzyczne w wykonaniu  uczniów Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Wszystkie uzyskane podczas tego wydarzenia datki zostaną przekazane na realizację dzieła jakiego podjął się jeszcze za życia założyciel Szkół  Katolickich ks. Michał Józefczyk – na budowę hospicjum. 

Gallery icon

Spotkanie w 70. rocznicę urodzin śp. ks. Michała Józefczyka

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na spotkanie poświęcone śp. ks. Michałowi Józefczykowi, które odbędzie się w środę 5 października o godz. 17 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

70rocznica

W spotkaniu w 70. rocznicę urodzin wezmą udział: ks. dr Jan Biedroń – proboszcz Parafii MBNP w Tarnobrzegu, prof. dr hab. Jan Konefał – KUL Lublin, dr Mariusz Krzysztofiński – IPN Rzeszów, dr hab. prof. URz. Tadeusz Zych – MHMT.

wspomnieni70r5092016

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

   Pan Jezus zapewnił, że kto zaufa Jego miłosierdziu, ten nigdy się nie zawiedzie. "Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego”.
Odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia jednoczymy się z ofiarą Jezusa złożoną na krzyżu na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

   28 września 2016roku, w Godzinę Miłosierdzia spotkaliśmy się na Tarnobrzeskim Rynku, by pośród biegnącego tłumu i oddać nasze miasto i nas samych w ręce Miłosiernego Pana . Modlitwa to także okazja do odważnego dawania świadectwa swojej wiary.

   Data jest nieprzypadkowa, ponieważ to właśnie 28 września przypada rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, duchowego opiekuna i spowiednika św. siostry Faustyny. To jej Pan Jezus podyktował 13-14 września 1035 roku w Wilnie modlitwę koronką. - "Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem" - powiedział. "Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci..”

   Wspólnej modlitwie przewodniczył Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy – ks. dr Jan Biedroń.
Inicjatorami w naszym mieście tego modlitewnego spotkania jest społeczność Szkół Katolickich.

Wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela

wspomnienie M R G

O godz. 18.00 Msza św. z modlitwą w 70 rocznicę urodzin śp. Ks. Michała Józefczyka, a o godz. 20.30 różaniec przy grobowcu na cmentarzu.

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 27 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

324528
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
0
17
235
254850
955
1317
324528

Twój IP: 54.198.119.26
Data: 2018-05-27 03:06:41

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce