logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2014/2015

Adwent - oczekiwanie na przyjście Zbawiciela

adwent

 

Adwent w Kościele katolickim to czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Trwa on pomiędzy czwartą niedzielą przed Bożym Narodzeniem a 24 grudnia.

W tym czasie wierni oczekują na powtórne przyjscie Zbawiciela - narodziny Jezusa Chrystusa. Na adwent składają się cztery niedziel adwentowe. W okresie adwentu kapłan zakłada do Mszy świętej ornat, czyli szatę w kolorze fioletowym, symbolizującym czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt, czasu pojednania z Bogiem i ludźmi.

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Czytaj więcej: Adwent - oczekiwanie na przyjście Zbawiciela

Uroczyste zakończenie kl. III

23 czerwca 2015 r. miało miejsce w naszej szkole uroczyste zakończenie uczniów klasy III.

Życzymy uczniom wielu sukcesów w dalszej edukacji.

Gallery icon

Ognisko kl. IV

2 czerwca w stadninie koni i klubie jeździeckim „Kamyk” w Mokrzyszowie zorganizowano dla klasy IV ognisko, które zostało uatrakcyjnione zabawami integracyjnymi i przejażdżką konną.

IV Gminny Rodzinny Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Potoczku został zorganizowany IV Gminny Rodzinny Dzień Dziecka połączony z kolejną edycją Diecezjalnego Konkursu Pieśni Patriotyczno – Religijnej, w którym nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie.
Dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Św. odprawioną pod przewodnictwem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, który objął konkurs honorowym patronatem.
Na przybyłe na imprezę dzieci czekało później wiele atrakcji. Przygotowano dla nich różnego rodzaju rozgrywki sportowe, konkursy oraz zabawy.

16 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu

W piątek 12 czerwca w Sandomierzu odbyły się uroczyste obchody 16 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu a także zakończenie roku Caritas. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po eucharystii uczestnicy przeszli na Plac Papieski, gdzie odbył się koncert zespołu „Góralska Hora” i piknik integracyjny.

Gallery icon

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2017/2018

rekrytacja

Dzisiaj jest: 22 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

289129
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
136
178
538
219019
3027
10704
289129

Twój IP: 54.224.164.166
Data: 2017-11-22 16:17:00

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS

cieplo i serce