logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2010/2011

Wycieczka do lasu 2010

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewie usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.
Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych ...


Dnia 20 października 2010r. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Las w lecie pełen ptasich treli dziś powitał nas ciszą, jedynie słychać było szum wiatru w konarach drzew.
Pogoda nam dopisała więc mogliśmy zwiedzić "Ścieżkę dydaktyczną", dzięki której poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące nasze tereny. Po zwiedzeniu "Ścieżki dydaktycznej" udaliśmy się na spacer po lesie. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Niemal każde drzewo ma odmienną, charakterystyczną dla siebie kolorystykę usychających liści. Większość z nich żółknie, ale są i takie drzewa, których liście czerwienieją lub brązowieją.
Ale jesień to nie tylko przyjemne dla oka barwy - to przede wszystkim niezwykle ważny okres w przyrodzie - czas przygotowania do nadejścia najbardziej nieprzyjaznej pory roku - zimy. Początek jesieni to czas owocowania wielu drzew leśnych: dębów, buków, klonów, jaworów, lip. Dojrzewają leśne jabłonie i grusze, a z krzewów - leszczyna.
Również runo leśne obfituje w bogatą o tej porze roku roślinność, jak np. paprocie, mech, kolorowe wrzośce. Podziwiać też mogliśmy uwijające się wśród traw i igliwia błyszczące, kolorowe żuczki i pracowite mrówki.
Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń i leśnymi pamiątkami wróciliśmy do szkoły. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci.

Nasza droga ku wolności...

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość.
W 92 rocznicę tego ważnego święta 13 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w okolicznościowym apelu. Uroczystą akademię pod kierunkiem pani Elżbiety Trawińskiej przygotowali uczniowie klasy II "b". W montażu słowno - muzycznym pod hasłem "Nasza droga ku wolności..." uczniowie przybliżyli najważniejsze fakty z historii naszego kraju, które pozwoliły wrócić Polsce na mapę Europy.

Kiermasz świąteczny

Dnia 25.11.2010 r. odbyła się w naszej szkole Akcja charytatywna pt. " Dzielmy się miłością". Podczas akcji sprzedawano wytwory pracy dzieci z klas 1-3. Były to: bombki, choinki, dzwoneczki, aniołki, choinki. Do akcji włączyli się nauczyciele wykonując własnoręcznie prace artystyczne takie jak choinki, szopki z makaronu oraz cegiełki okolicznościowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się bombki wykonane własnoręcznie przez dzieci. Dochód ze sprzedaży wyniósł 570zł., został przeznaczony naszej chorej koleżance.
Dzieci i ich opiekunowie składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom kiermaszu. Dziękują również osobom, które zaangażowały się w jego przygotowanie i organizację.

Andrzejki 2010

 W dniu 25.11.2010 r klasy 1-3 zorganizowały wspólne Andrzejki. Był to czas szalonej zabawy i wróżb. Najbardziej dzieciom spodobało się wspólne tańce. Po takich emocjach, każdy chętnie częstował się pysznościami, jakie przygotowały mamy. Za co bardzo dziękujemy.

Akcja "Góra grosza"

W dniach od 22.11 do 3.12.2010r została przeprowadzona w naszym kraju już po raz jedenasty akcja "Góra Grosza". Organizatorem jest Towarzystwo "Nasz Dom" z siedzibą w Warszawie. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Akcję w szkole przeprowadziły wychowawczynie klas 1-3. Tydzień przed rozpoczęciem akcji wychowawcy wszystkich klas otrzymali szczegółową informację o przebiegu akcji oraz celu akcji. Celem akcji było m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.
Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom i rodzicom poprzez zawieszenie plakatów i pogadanki na lekcji. Monety zbierane były podczas zebrań z rodzicami, przerw międzylekcyjnych. W akcji uczestniczyły wszystkie klasy 1-3 naszej szkoły.
Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla Domów Dziecka.

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

324319
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
26
38
345
254573
746
1317
324319

Twój IP: 54.81.68.240
Data: 2018-05-20 21:27:46

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce