logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2011/2012

Pasowanie Pierwszoklasistów

Dnia 21 października 2011 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I. Na początku pani Dyrektor w kilku ciepłych słowach powitała zgromadzonych gości - Księdza Proboszcza, Rodziców, Dziadków, Nauczycieli. Następnie odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Ks. Prałat Michał Józefczyk. W dalszej części programu odbyła się krótka część artystyczna z udziałem uczniów klasy IV. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki i deklamowali wiersze, a Pani Dyrektor przeprowadziła „egzamin", w czasie którego Pierwszaki wykazały się wiedzą o swojej szkole i Patronie szkoły. Przedstawienie zakończyło się uroczystym ślubowaniem. Pani Dyrektor pasowała na uczniów naszej szkoły wszystkie dzieci z klasy I. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, mundurki i słodkie upominki. Na zakończenie uroczystości na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Życzymy Wam, drogie Pierwszaki, wytrwałości w nauce, jak najwięcej bardzo dobrych ocen, dobrego humoru i życia w przyjaźni z nauczycielami i kolegami.

Gallery icon

Milion dzieci modli się o pokój na świecie

18 października jest dniem, kiedy na całym świecie dzieci o godzinie 9 rano modlą się na różańcu o pokój na świecie. Uczniowie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej również włączyli się do wspólnej modlitwy.

Inicjatywa ta zrodziła się w Wenezueli w 2005 roku, kiedy na lekcji religii pani wychowawczyni i jej podopieczni inspirując się słowami Ojca Pio "gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem" rozpoczęli tą akcję.

Odtąd co roku we wszystkich kontynentach dzieci spotykają się o godz. 9.00 rano i wspólnie odmawiają Różaniec. Na placach, ulicach, w szkołach, przedszkolach, w szpitalach, sierocińcach, domach prywatnych. Pokój jest zagrożony w wielu miejscach świata. Trwają wojny w Iraku, w Afganistanie, Syrii, Somalii, Demokratycznej Republice Konga, Sudanie, Kolumbii, Libii, w Ziemi Świętej. Wraz z wojną dochodzi także do prześladowań chrześcijan.

Wspólna modlitwa może odmieni świat!

Rekrutacja 2017/2018

rekrytacja

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

308081
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
14
162
1056
235708
6474
10078
308081

Twój IP: 54.82.57.154
Data: 2018-01-19 05:44:26

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce