logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2011/2012

93 Rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada to data szczególna w historii naszej Ojczyzny - tego dnia obchodzimy bowiem najważniejsze święto narodowe - Święto Odzyskania Niepodległości. Data ta jest symbolem odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Święto Niepodległości jest dniem, kiedy z zadumą pochylamy się nad tymi, którzy w imię wolności Ojczyzny oddali życie, ale również wyrażamy swoją radość i dumę z bycia Polakami.
Z tej okazji, dnia 10 listopada w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Tarnobrzegu odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy III "a" w montażu słowno - muzycznym opracowanym przez wychowawcę mgr Wiolettę Sałek, przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne oraz losy ludzi walczących o ojczyznę. Zaprezentowane pieśni patriotyczne i legionowe nadały akademii uroczysty i podniosły charakter oraz uświadomiły wszystkim uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność, patriotyzm.
W dniu obchodów Święta Niepodległości , w odpowiedzi na apel Pana Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podczas uroczystego apelu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wystąpili z upiętymi biało-czerwonymi kotylionami na znak wspólnoty obywatelskiej.

Śniadanie daje moc (08.11.2012)

Uczniowie klas I-III z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej wzięli dziś udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Wraz z nauczycielami przygotowali w klasach przepyszne kanapki według własnego pomysłu a następnie zjedli je wspólnie ze wszystkimi uczniami i zaproszonymi gośćmi na szkolnym korytarzu przy, udekorowanych specjalnie na ta okazję, stolikach. Była to świetna okazja, dzięki której najmłodsi uczyli się, jak ważne jest codzienne zdrowe pierwsze i drugie śniadanie.
8 listopada jest to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania,, dlatego też ten dzień został wybrany aby przeprowadzić akcję pod hasłem "Śniadanie daje moc" , która ma celu podkreślenie roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu.

Gallery icon

Dzień Wszystkich Świętych

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowajmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice, również najbliżsi naszych znajomych. Ich też należy uszanować.
W tych dniach pamiętamy nie tylko o swoich bliskich ale także o tych, którzy ginęli na wojennych frontach całego świata - polskich żołnierzach, tych znanych i nie znanych.

Odwiedzamy groby poległych żołnierzy

Dnia 2 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz wojskowy. Piękny, jesienny dzień sprzyjał spacerom między krętymi alejkami, wiodącymi przez cmentarz. Poświata płomieni, cisza zmieszana z zadumą, spokój, znaki pamięci takie jak znicze, kwiaty, wiązanki przypominały o tym szczególnym dniu.
W ten wyjątkowy dzień warto na chwileczkę zatrzymać się przy grobach i pomyśleć o przemijaniu czasu. Uczniowie zapalili znicze w miejscach upamiętniających ofiary masowych morderstw, poległych żołnierzy w walce o wolność naszej ojczyzny. Nie zapomniano również o grobach nieznanych żołnierzy.

Gallery icon

Dzień Patrona Naszej Szkoły

21 października 2011 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły, poświęcony osobie Jana Pawła II. Apel zaczął się powitaniem uczniów i wychowawców przez Panią Dyrektor, Joannę Szmuc, która to wprowadziła wszystkich w tematykę występu. Akademię rozpoczęło odśpiewanie ulubionej pieśni Jana Pawła II - "Barki ". Na program uroczystości złożyły się informacje na temat życia i twórczości Karola Wojtyły, myśli naszego Wielkiego Rodaka oraz utwory poetyckie. Nie zabrakło także, jak ważnego dla każdego ucznia, hymnu naszej szkoły, który zakończył całą uroczystość.
Akademię przygotowali uczniowie klasy II "b" z wraz z wychowawcą Katarzyną Tuszyńską .

Gallery icon

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

323378
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
49
63
275
253720
1122
4432
323378

Twój IP: 216.244.66.248
Data: 2018-04-26 19:14:03

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce