logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2011/2012

Tydzień Wolontariatu 5-9 grudnia 2011 r.

Tydzień Wolontariatu organizowany jest w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy” jako ogólnopolskie wydarzenie propagujące ideę wolontariatu w szkole. Jednym z zadań stawianych przez szkołą jest kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi, naszych uczniów. Dzięki wolontariatowi można zaszczepiać w uczniach altruizm stanowiący alternatywę dla konsumpcyjnego stylu życia a także uzależnień. Nasza szkoła przysyąpiła do tej akcji i zorganizowała Tydzień Wolontariatu.

Mikołajki

"6 grudnia - jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie. "

Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują nadejścia 6 grudnia. Każde z nich marzy o prezentach, które tego dnia znajdzie pod poduszką, w skarpecie lub w bucie. Warto wiedzieć, że dzień Świętego Mikołaja został ustanowiony 6 grudnia, żeby uczcić pamięć biskupa z Miry. To on, zgodnie z legendą, był wzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom i potrzebującym.
To właśnie dziś w kalendarzu wypada ta magiczna data, dlatego też na uczniów naszej szkoły od rana czekały niesamowite atrakcje. Pierwszą niespodzianką był spektakl przygotowany przez aktorów z Krakowskiego teatru „Maska". Po przedstawianiu dzieci wróciły wraz z wychowawcami do swoich klas. Ale nie na długo. Już po 20 minutach uczniowie zostali zaproszeni na szkolny korytarz by odtańczyć „Taniec Świętego Mikołaja". Po tym krótkim wysiłku fizycznym przystąpiliśmy do kolejnej zabawy. Uczniowie mieli za zadnie zrobić z papieru jak najdłuższy łańcuch. Wszystko trwało zaledwie 15 minut ale sprawiło dzieciom ogromną radość i zgodnie pracowały w grupach. Gdy praca dobiegła końca łańcuchy zostały połączone przez Panią dyrektor w jeden, który był symbolem „łańcucha przyjaźni". W nagrodę za wykonane zadanie dzieci zostały obdarowane słodkościami, które zostawił dla nich Święty Mikołaj. Na zakończenie tak miłego dnia odbył się koncert gitarowy podczas, którego dzieci poznawały instrumenty strunowe.

Gallery icon

XVII Tydzień Biblijny

21 listopada 2011r. rozpoczął się w naszej diecezji XVII Tydzień Biblijny.

Postarajmy się, aby Pismo Święte w naszych domach znalazło się w tym tygodniu na wyeksponowanym miejscu, a także zechciejmy każdego dnia przeczytać choćby mały fragment z tej Świętej Księgi zawierającej słowa życia wiecznego.

Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście zbawiciela

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla a kończy się wigilią Bożego Narodzenia. Okres ten powinien być wypełniony solidną pracą, aby w radości przeżywać święta Bożego Narodzenia.
Uczniowie Naszej Szkoły również przygotowują się do tego ważnego wydarzenia poprzez codzienną wspólną modlitwę. Upływ czasu dzielący nas od świąt Bożego Narodzenia pomaga śledzić wieniec z czterema świecami, który nam przypomina, że trzeba czuwać i być gotowym na przyjście Pana Jezusa. W każdym tygodniu adwentu zapalamy kolejną świecę. Pierwsza z nich symbolizuje POKÓJ, druga jest symbolem WIARY, trzecia świeca symbolizuje MIŁOŚĆ, czwarta zaś to NADZIEJA. Tak właśnie w książce pt.: "211 krótkich opowiadań" Willi Hosffümmer opisał i nazwał cztery świece z wieńca adwentowego.
Nie marnujmy zatem czasu i bierzmy się do pracy, szerząc nadzieję, pokój, wiarę i miłość w tym pięknym adwentowym czasie.

Podziel się sercem, podziel się złotówką

Już po raz dziesiąty została zorganizowana akcja „Podziel się sercem, podziel się złotówką", celem której jest pozyskanie artykułów chemicznych i kosmetycznych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. Jej podsumowanie miało dziś miejsce w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
W tym roku w akcji uczestniczy rekordowa liczba placówek oświatowych, bo aż 32. W dzisiejszym koncercie finałowym swój dorobek artystyczny zaprezentowało 18 z nich, w tym również Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa. W trakcie imprezy, część przedszkoli i szkół przekazała Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej zebrane artykuły chemiczne i kosmetyczne. W tym roku z zebranymi darami placówka postanowiła podzielić się z Domem Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu - Mokrzyszowie.

Gallery icon

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

326215
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
5
25
30
256478
1312
1330
326215

Twój IP: 54.162.224.176
Data: 2018-06-25 08:06:08

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce