logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2013/2014

XV Tarnobrzeski Bieg Na Orientację

15tbg-bieg2014a

W dniu 13.06.2014 r. odbył się XV Tarnobrzeski Bieg Na Orientację. Organizatorem biegu byli Zespół Szkół Społecznych nr 1w Tarnobrzegu, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące i I Społeczne Gimnazjum w Tarnobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg.

Współorganizatorem zawodów było Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły z siedzibą w Zamku Dzikowskim.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Maria Orzeł- Łysiak- Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

Przed startem wszystkim zawodnikom i ich opiekunom organizatorzy przypomnieli regulamin zawodów. Start nastąpił o godzinie 10.00 z parku dzikowskiego na terenie Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. Do biegu zgłosiło się 54 uczestników. Zawodnicy startowali w odstępach 2 minutowych. Na linii startu każdy zawodnik otrzymał mapę biegu, kartę uczestnika biegu oraz numer startowy. Na trasie wyznaczonych było 6 pkt. kontrolnych, na których zawodnicy odpowiadali na 2 pytania z poszczególnych dziedzin: wiedza nt. Unii Europejskiej, biologia, matematyka, j. polski, przyroda i historia. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik zdobywał 1 pkt. (1 minuta bonifikaty czasowej). Odpowiedzi oceniali sędziowie punktowi (uczniowie III klasy I Społecznego Gimnazjum w Tarnobrzegu oraz pracownik Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły).

Czytaj więcej: XV Tarnobrzeski Bieg Na Orientację

Ekologiczny wąż

Wychowawcy świetlicy urozmaicając czas dzieciom pod koniec roku szkolnego zorganizowali konkurs na ekologicznego (butelkowego) węża. Butelki były zbierane przez wszystkie klasy we wcześniej wskazanym terminie.

ekologiczny-waz2014

W poniedziałkowe przedpołudnie wszystkie klasy spotkały się na boisku szkolnym aby stworzyć wspólnie najdłuższe węże. Gościem specjalnym podczas trwania konkursu był przedstawiciel firmy Santa-Eko, która wspiera wydarzenia promujące poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży w naszym mieście.

I ruszyli .... Każda klasa współpracowała ze sobą i pomagali sobie wzajemnie, do pomocy wkroczyli także wychowawcy. Wszyscy układali i  kleili aż do ostatniej butelki. Gdy już zakończyli prace przyszedł czas na mierzenie przez jury długości węży. Okazało się ,że najdłuższego węża z wynikiem 46 metrów stworzyli nasi najmłodsi uczniowie z klasy I. Wszystkie węże były kolorowe i naprawdę długie, więc każda klasa, niezależnie od wyników otrzymała w nagrodę  piłkę do siatkówki a wygrani niespodziankę od Pani Karoliny Markiel, która prowadzi  kółko ekologiczne w naszej szkole.

Firma SanTa-EKOdostarczyła także materiały edukacyjne dla dzici poświęcone zasadom segregacji odpadów oraz zabrała wykorzystane w konkursie butelki PET (po uprzednim "profesjonalnym" zgnieceniu ich przez uczniów).

Gallery icon

Piknik Rodzinny 2014

piknik-rodzinny2014

Dnia 7 czerwca 2014 r. już po raz kolejny na terenie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej odbył się Piknik Rodzinny.

Nie zabrakło dobrej zabawy, wspólnych tańców, zawodów sportowych oraz pieczonej kiełbaski.

Gallery icon

Miejski Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "Z mapą po labiryncie matematyki" 2014

We wtorek 20 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej mr 4 odbył się Miejski Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "Z mapą po labiryncie matematyki".

miejski-konkurs-mat-przyrodniczy2014

Uczeń naszej szkoły Mikołaj Majka z kl. V zdobył I miejsce. Pozostali uczniowie: Wiktoria Baran oraz Jan Madej z kl. V  również uzyskali rewelacyjne wyniki.

Opiekunami uczniów byli: p. Barbara Orzechowska oraz p. Mirosław Sałek.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych matematyczno - przyrodniczych sukcesów!

FISHMOB 2014

2014 całapolskatańczy

18 maja 2014 r. godz. 18.00

Szkolna Majówka oraz wspólny taniec dla Św. Jana Pawała II

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 20 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

324319
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
26
38
345
254573
746
1317
324319

Twój IP: 54.81.68.240
Data: 2018-05-20 21:28:56

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce