logo

orzel-bialy

   PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA  

IM. ŚW.  JANA PAWŁA II W TARNOBRZEGU

"Uczyńcie ze swego życia coś wielkiego ..."

                                         www.katoliksp.tbg.net.pl                                                                                                                                                   

Kronika szkolna 2013/2014

Orszak Trzech Króli 2014

Dnia 6 stycznia 2014 r. już po raz trzeci ulicami Tarnobrzega przeszedł Orszak Trzech Króli. Orszak poprzedziły msze święte o godzinie 9.30 w kościele Świętej Barbary, o godzinie 10 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o godzinie 10.30 w Kościele Chrystusa Króla.

otk-2014
Po mszach w poszczególnych parafiach uformowały się korowody, które spotkały się w południe na Placu Bartosza Głowackiego gdzie nastąpił wspólny pokłon Bożej Rodzinie, odmówienie modlitwy Anioł Pański i wspólne kolędowanie. Patronat honorowy objęli : J.E. Biskup Ordynariusz Ks. Krzysztof Nitkiewicz oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz.
Dopełnieniem Orszaku będzie popołudniowy Koncert Kolęd w Kościele Świętej Barbary oraz Jasełka w Kościele Chrystusa Króla a 12 stycznia w kościele pw. MBNP – XVIII koncert “Serbinowska Kolęda”.
Organizatorem wydarzenia przypominającego o obchodach Święta Trzech Króli w Tarnobrzegu są Szkoły Katolickie, Miejskie Parafie, Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba i Stowarzyszenie Fortis.

 

 Orszak Trzech Króli - Konferencja Prasowa

 OTK 2014 - zapowiedź

 

Życzenia Bożonarodzeniowe 2013

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
C.K.Norwid

choinka2013

Niech magiczna moc
Z Betlejemskiej Stajenki
Przyniesie spokój i radość
Niech blask świątecznej choinki
Rozświetla drogę na cały Nowy Rok

Ubieranie choinki 2013

Pokaz gadów 2013

Uczniowie klas I-VI z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu, 11 grudnia uczestniczyli w wyjątkowej, żywej lekcji przyrody. Prowadzący pokaz w przystępny i obrazowy sposób przybliżył nam informacje i ciekawostki z życia gadów oraz ich historię.
Dzieci mogły podziwiać różne okazy hodowanych gadów : węże zbożowe, dusiciela, żółwia lądowego, wodnego i wodno - lądowego, kameleona, agawy brodate i iguanę. Zwierzęta zostały dobrane do tej "żywej lekcji przyrody", tak aby żaden z gatunków nie stanowił zagrożenia, te jadowite pozostały w domu hodowcy, który jak mówił cieszy się hodowlą 2000 sztuk różnych gadów. Podczas spotkania, można było dotykać gady, aby określić ich cechy charakterystyczne, poznać tajniki budowy, odkryć rolę niektórych elementów w budowie ciała zwierząt. Dzieciom podobał się żółw wodny, kameleon i oczywiście węże.

Polskie złoto w Tarnobrzegu

Podsumowanie konkursu „Polskie złoto w Tarnobrzegu” odbyło się 4 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4. Konkurs skierowany był do uczniów tarnobrzeskich podstawówek.

tbg-siarka1


Konkurs został podzielony na cztery kategorie. Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły: Mikołaj Majka otrzymał I miejsce w konkursie multimedialnym zaś wyróżnienie w konkursie plastycznym - Julia Paterek. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy i upominki.

tbg-siarka2

Opiekunem Mikołaja był p. Mirosław Sałek a Julii - p. Aneta Majka.
Uroczystej akademii towarzyszyła prezentacja, podczas której zgromadzeni mogli zgłębić swoją wiedzę odnośnie odkrycia i procesu wydobywania siarki na terenie Tarnobrzega. Podczas uroczystości zagrała również orkiestra górnicza.

tbg-siarka3tbg-siarka4

 

Więcej artykułów…

Rekrutacja 2018/2019

rekrytacja

Dzisiaj jest: 27 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

E DZIENNIK LOGO

Udział w programach

 

przyjaciele zippiego

Statystyki:

324528
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tyogodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie wizyty
0
17
235
254850
955
1317
324528

Twój IP: 54.198.119.26
Data: 2018-05-27 03:05:06

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

   czytanie-pismo                    TVS niezbednik logo header

cieplo i serce